آمادگی های قبل از انجام سونوگرافی

در این مطلب ابتدا نحوه عملکرد عکس برداری از بافت ها را موردبررسی قرار می دهیم سپس به آمادگی های قبل از انجام سونوگرافی می پردازیم.

معمولا بعد از این که سوی ناحیه ایی دچار درد شدید بعد از این که پزشک مراجعه کردید،پزشک معالج برای این که دقیق بتواند ریشه ی درد را تشخیص دهد ابتدا برای شما تست تصویربرداری از بافت ها را در نظر می گیرد که شما می بایست آن این تست را انجام دهید.

سونوگرافی چه اندام هایی را در بر می گیرد؟

معمولا بعد از این که شما از ناحیه ایی دچار درد شدید می بایست قبل از این که پزشک اقدامی را در زمینه ی ادامه ی رویه ی درمان شما انجام بدهد شما را وادار به انجام اسکن می نماید.می بایست اگر بخواهید این تست را انجام دهید آمادگی های قبل از انجام سونوگرافی را رعایت فرمایید.اما این آزمایش چه اندام هایی را در بر می گیرد؟

معمولا عکس برداری ها بنا به وقوع درد در بافت و اندام های درد انجام می گیرند که با انجام این تست تشخیص و درمان نیز آسان می گردد.

اندام هایی که برای بیماران مردان این آزمایش مورد انجام قرار می گیرند عبارتنداز: کلیه،کبد،طحال،مثانه،پروستات،شکم،روده،معده و …

اندام هایی که برای بیماران خانم این آزمایش مورد انجام قرار می گیرند عبارتنداز:

رحم،تخم دان، سونوگرافی شکم،کلیه،کبد،طحال،روده و….

مهم بودن انجام سونوگرافی

تا به این جا اندام های مورد بررسی این آزمایش را برای شما مورد بررسی قرار دادیم.همان گونه که می دانید این تست برای ما در زمینه پزشکی بسیار پر اهمیت می باشد.انجام این تست از این نظر برای ما اهمیت دارد که این روش برای ما کاملا دقیق و تقریبا بدون خطا می باشد.استفاده از این روش برای ما از نظری دیگر نیز مورد اهمیت می باشد چرا که روشی کاملا بدون درد می باشد و درون بافت های بدن را بدون ایجاد دردی مورد بررسی قرار می دهد.

نکته مثبتی که این روش دارد تقریبا روشی ارزان قیمت از سایر دیگر روش ها برای تشخیص بیماری ها می باشد.

برای انجام این تست می بایست از قبل آمادگی هایی را داشته باشید.

تدارکات قبل از انجام سونوگرافی

برای این که تصویربرداری شما با کیفیت و قابل تشخیص باشد می بایست از قبل تدارکاتی را دیده باشید.این تدارکات عبارتند از:

سعی کنید قبل از انجام تصویربرداری هیچ گونه دارو های ملین و روان کننده مصرف نکنید.

مصرف مایعات را در هنگام انجام تصویربرداری فراموش نکنید.

قبل از انجام این تست می بایست شکم خود را از مایعات طبیعی پر نمایید.

از مصرف الکل و مشروبات الکلی برای پر کردن مثانه تان جدا خود داری نمایید.

می بایست قبل از این که بخواهید فرآیند تصویر برداری را انجام دهید تا 4 ساعت هیچ گونه ماده ی خوراکی را میل نکنید.

برای این که تصویربردای شما از کیفیت بالایی برخورد داشته باشد که هیچ گونه تداخلی در روند تشخیص بیماری شما ایجاد نکند می بایست مرکز تصویربرداری را انتخاب نمایید که تجهیزات مناسب و جدیدی را داشته باشد.

برای بهتر شدن تشخیص بیماری چه کار کنیم؟

برای این که بخواهید تصویر بردای مناسبی داشته باشید همانطور که گفته شد باید آمادگی های قبل از انجام سونوگرافی را فراموش نکنید.این آمادگی ها را در متن بالا به طور دقیق توضیح دادیم در ادامه به بررسی عواملی که باعث بهتر شدن تشخیص بیماری ها می باشد می پردازیم.

بعد از این که کلینیک مناسبی برای انجام تصویربرداری خودتان انتخاب کردید می بایست پزشکانی که تست تصویربرداری را انجام می دهند آنالیز کنیم.

در صورتی که تمام تجهیزات یک کلینیک به طور دقیق و بروز باشد،اما اگر پزشکی که این آزمایش را انجام می دهد به درستی این تست را انجام ندهد شما نمی توانید عکس برداری درست و کاملی داشته باشید در این صورت ممکن است نتوانید بیماری های خود را به درستی تشخیص ندهید.در این صورت فرد بعد از این که به پزشک معالج خود مراجعه کرد،پزشک انتخاب داروی دیگری را برای درمان این بیمار در نظر می گیرد در این صورت بدن فرد بعد از خوردن این داروها دچار مشکل می گردد و این عوامل باعث می شود به بافت های دیگر بدن نیز آسیب وارد کند.

در این مقاله آمادگی های قبل از انجام سونوگرافی را به صورت اختصاصی بررسی کردیم قبل از این که بخواهید سونوگرافی را انجام دهید از پزشک معالج تان درخواست کنید تا نکات مهم قبل از انجام سونوگرافی را برای شما ذکر کند.

برای انجام تصویربرداری می توانید به نوبت دهی اینترنتی سونوگرافی تهران مراجعه نمایید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.