آیا سونوگرافی سلامت جنین را به خطر می اندازد ؟

در این مقاله ما می خواهیم درباره ی آیا سونوگرافی سلامت جنین را به خطر می اندازد یا خیر بپردازیم امیدواریم مارا تا انتهای این مطلب همراهی نمایید.

همانطور که می دانید در طول دوران بارداری مادر می بایست به صورت دوره ایی و به صورت منظم به پزشک زنان و زایمان مراجعه نماید.بعد از این که مادر به پزشک مراجعه کرد متخصص زنان و زایمان برای تست سلامت مادر و جنین برای آن ها سونوگرافی هایی را تجویز می نماید که مطمئن شود اندام های جنین به اندازه کافی رشد داشته است یا خیر.

مسلما با توجه به این که مادران انسان هایی دلسوز و فداکار می باشند اولین سوالی که به ذهن شان می آید این است که آیا سونوگرافی سلامت جنین را به خطر می اندازد یا خیر؟نگران نباشید چرا که امروز درصورتی که این متن را بخوانید تمام پاسخ های پرسش های خود را خواهید گرفت.برای این که پاسخ پرسش های خود را در این رابطه که آیا انجام سونوگرافی موجب آسیب به جنین می شود یا خیر.برای این که این مفهوم را بهتر متوجه شوید می بایست این نکته را فراموش نکنید که شما باید اطلاع کاملی راجع به تکنولوژی و دستگاه های سونوگرافی داشته باشید سپس می توانید پاسخ خود را به درستی بیابید.

تنکولوژی دستگاه های سونوگرافی

همان طور که می دانید شرکت های مختلفی دستگاه های تصویربرداری را می سازند و تقریبا هر یک از این سازنده ها تکنولوژی خاصی را در دستگاه های خود به کار برده اند.اما این نکته را نباید فراموش کنید که در صورتی که دستگاه های سونوگرافی استاندارد کافی را نداشته باشند،از استاندارد جهانی این دستگاه ها خارج می شوند و ماموران سازمان های مختلف نمی گذارند این دستگاه ها به بازار روانه شوند.در صورتی که این دستگاه ها به بازار روانه شوند و شما از این دستگاه ها برای تست سلامت جنین خود استفاده نمایید ممکن است سلامت جنین شما به خطر بیوفتد به همین منظور توجه داشته باشید به مراکزی برای انجام تصویر برداری جنین و دیگر تصویربرداری ها مراجعه نمایید که از استاندارد های جهانی برخوردار باشند چرا که امکان دارد شما این تصویربرداری را انجام دهید که سلامت جنین شما را به خطر بی اندازد مبحث بعدی که شما می بایست بدانید نحوه ی ایجاد تصویر بر روی مانیتور و مشخص شدن اطلاعات شما می باشد.

نحوه ی ایجاد تصویر بافت ها بر روی مانیتور

موردی دیگر که می بایست شما درباره ی آیا سونوگرافی سلامت جنین را به خطر می اندازد یا خیر بدانید این است که چگونه بعد از این که پزشک رادیولوژیست دستگاه تصویربرداری را بر روی شکم شما قرار داد تصویر اندام ها و بافت های تان بر روی مانیتور به نمایش در می آید.

برای این که این گفته ی ما را متوجه شوید برای شما به صورت عنوان کوتاهی اطلاعاتی را در اختیار می گذاریم.

دستگاه های تصویر برداری طوری طراحی شده اند که با استفاده از پرتوهای صوتی بتوانند تصویر اندام ها و بافت های داخلی بدنمان را بر روی مانیتور به نمایش بگذارند اما این به نمایش گذاشتن تصاویر بافت ها آیا منجر به ضرر ها و یا آسیب هایی برای جنین داخل شکم ما می شود یا خیر؟

اگر بخواهیم پاسخی درست برای ایا سونوگرافی سلامت جنین را به خطر می اندازد بدهیم می توانیم بگوییم که در صورتی که پزشک شما از سلامت ظاهری شما آگاهی دارد و بعد از معاینه کردن هیچ گونه خطری جنین و شما را تهدید نمی کند شما می توانید با خیال راحت به مراکزی مراجعه نمایید که دستگاه های تصویر برداری مناسبی را داشته باشند.

تا به اینجا که احتمالا متوجه شده باشید که در صورتی دستگاه تصویر برداری شما استاندارد بوده هیچ گونه خطراتی شما و جنین داخل شکم شما را به خطر نمی اندازد به همین منظور می توانید با خیال راحت تصویربرداری خود را به راحتی انجام دهید.

برای انجام خدمات تصویربرداری می توانید به قسمت نوبت دهی اینترنتی سونوگرافی تهران مراجعه نمایید.

در این مقاله اطلاعات کاملی را راجع به دستگاه تصویربرداری در اختیار شما قرار دادیم و نیز عنوان آیا سونوگرافی سلامت جنین را به خطر می اندازد یا خیر به طور دقیق پرداختیم امیدواریم این مطلب به اندازه کافی برای شما آموزنده و مفید باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.