بهترین پوزیشن رابطه جنسی برای باردارشدن چیست؟

پوزیشن مناسب برای بارداری

همه روابط جنسی تاثیر یکسانی برای برخی از شرایط مانند شرایطی که قصد باردار شدن دارید را ندارند . متخصصان هنوز به دنبال بهترین و موثرترین پوزیشن برای باردار شدن هستند. دکتر شریل رییس بخش روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی و استاد زیست شناسی و باروری دانشگاه وسترن می گوید : هنوز تحقیقات مبنی بر پوزیشن مناسب برای بارداری کامل نشده و هنوز نمی دانند بهترین موقعیت برقراری رابطه برای باردار شدن چیست . اینکه بدانیم کدام پوزیشن باعث افزایش شانس و قدرت باروری می شود تحقیق بسیار سختی است . زیرا احتمال باروری به عوامل متعددی بستگی دارد مانند سن مادر و زمان آمیزش (برای مثال قدرت باروری در زمان تخمک گذاری بسیار بیشتر می شود ).

علارغم اینکه هنوز بهترین و موثرترین پوزیشن برای باروری اثبات نشده است اما می توان بعضی از پوزیشن ها برای برقراری رابطه جنسی موثرتر برای باروری را پیشنهاد کرد. ادامه مطلب را بخوانید تا در مورد پوزیشن مناسب باروری در رابطه جنسی و همچنین مواردی که بعد از مقاربت باید رعایت شود بیشتر بدانید تا احتمال باروری در شما افزایش یابد.

آمیزش جنسی

مطالعات اندک حاکی از آن است که پوزیشن مناسب برای باردار شدن در زمان مقاربت تاثیر گذار است . برای مثال در حالتی که مرد روی بدن زن قرار می گیرد، مایع منی به راحتی از دهانه رحم وارد واژن شده و اسپرم های کاملتری به دیواره های رحم راه پیدا می کنند .دکتر کلی پاگیداس متخصص باروری در مرکز زنان و زایمان و ناباروری و استادیار دانشکده پزشکی براون آلبرت می گوید که این مطالعات دقیق نیستند و هنوز هیچ اطلاعات علمی ثابت شده ای در این زمینه وجود ندارد.

همه زنان در شرایط بدنی یکسانی نیستند . حدود دو سوم زنان دارای رحم anterverted هستند. یعنی زمانی که محور واژن متمایل به بالا و عقب است و محور رحم، متمایل به جلو که باعث ایجاد یک زاویه بین این دو خواهد شد. به طور معمول، بین محور طولی رحم و واژن زاویه قائمه دارد که به آن «Anteversion» گفته می‌شود و یک سوم دیگر از جمعیت زنان دارای رحم retroverted هستند یعنی رحم آنها متمایل به عقب و به سمت ستون فقرات است که درباره این درصد از زنان می توان گفت شکل مقاربت و آمیزش جنسی هیچ تفاوتی ندارد.

پوزیشن سگی

بعضی از مردان به راحتی پوزیشن های سختتر را تحمل نمی کنند و گاهی برای آنها خسته کننده می شود . دکتر Mindy Schiffman روانشناس بالینی و سکس تراپ در مرکز ناباروری دانشگاه نیویورک می گوید : به دلیل اینکه مردان باید از عضلات خود بیشتر استفاده کنند پس باید فشار بیشتری به خود بیاورند. در این موارد بهتر است پوزیشن های مختلف مانند پوزیشن سگی را امتحان کنند . در این پوزیشن مرد از پشت آلت خود را وارد واژن می کند در این صورت دخول عمیقتر است و آلت مرد به راحتی می تواند از دهانه رحم وارد شود .

پوزیشن مناسب برای بارداری

دختر گاوچران معکوس

در این پوزیشن زن به صورت برعکس روی مرد می نشیند و دخول همراه با حرکت زن صورت می گیرد، این زاویه ایجاد شده به وی اجازه می دهد تا برای تاثیر بیشتر دخول عمیقتری را تجربه کنند و نفوذ منی به طور کامل انجام شود .

پوزیشن قیچی بغل به بغل

در این پوزیشن زوجین پهلو به پهلوی هم خوابیده و پاهای زن مانند قیچی باز شده و مرد دخول را انجام میدهد . این حالت نه تنها عاشقانه است بلکه امکان دخول عمیق را نیز فراهم می کند .

پوزیشن دخول از پشت

مانند حالت سگی در این پوزیشن مرد از پشت دخول را انجام می دهد با این تفاوت که زن بر روی شکم خود قرار دارد و مرد از پشت سر او دخول را انجام می دهد . پوزیشن دخول از پشت راهی مطمئن تر برای دخول عمیق تر است .

پوزیشن چرخ دستی

باور کنید رابطه جنسی برای هدف بارداری هم می تواند لذت بخش باشد. در این وضعیت زن به حالت ایستاده قرار گرفته و مرد پاهای زن را در دست گرفته و ران های او را بالا آورده و از پشت سر آلتش را وارد واژن می کند و این باعث می شود تا نفوذ عمیقی حاصل شود که می تواند اسپرم را به تخمک نزدیک کند.

پوزیشن مناسب برای بارداری

پوزیشن مورد علاقه شما

به احتمال زیاد پوزیشن مورد علاقه شما برایتان بهترین پوزیشن خواهد بود. مهم نیست شما مانند یک چوب باواریایی به هم پیچ خورده باشید یا مثل یک مجسمه دراز بکشید، مهم این است که شریک جنسی شما بتواند کار را به بهترین نحو انجام دهد. دکتر کینگزبرگ می گوید : برخی تحقیقات نشان می دهد که ارگاسم زن در انقباضات رحم و انتقال مایع منی به رحم کمک می کند. اما اگر ارگاسم به طور مکرر اتفاق نیفتد شما دچار استرس خواهید شد . در واقع در این مورد تحقیقات کمی صورت گرفته است که ما قصد نداریم برای رساندن زن به ارگاسم به او فشار و استرس وارد کنیم . انچه مهم است داشتن یک روال ثابت است. دکتر جانی جنسن متخصص غدد درون ریز و استادیار دانشگاه در کلینیک MAYO می گوید که مطالعات نشان می دهد تعداد برقراری رابطه جنسی در میزان حاملگی برای افرادی که رابطه آنها هر بار منجر به تخمک گذاری می شود و کسانی که هر روز این کار را انجام می دهند تفاوتی ندارد . به علاوه اینکه داشتن رابطه جنسی برای هدف باروری هر روز کار سختی خواهد بود .

یکی دیگر از جنبه های برقراری رابطه جنسی برای هدف بارداری، افزایش احتمال تخمک گذاری است که بسیار مورد بحث است. بسیاری از متخصصان معتقدند که تا 30 دقیقه بعد از رابطه جنسی باید دراز بکشید و از جای خود بلند نشوید و برخی دیگر این امر را بسیار ضروری و واجب می دانند . از نظر ما اگر زمان کافی برای استراحت دارید از زمان بعد از رابطه خود لذت ببرید و کمی استراحت کنید . روی بالشت قرار بگیرید و پاهای خود را به دیوار تکیه دهید گرچه ممکن است این امر خیلی هم مفید نباشد اما انجام این کار توصیه می شود . زمانی که مایع منی به درون واژن شما می ریزد، اسپرم از قبل در دهانه رحم قرار می گیرد که ممکن است اینکار باعث شود مایع کاملا درون شما بماند و بیرون نریزد.

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در باروری استفاده از روان کننده ها است . ثابت شده است که روان کننده مبتنی بر پایه آب بر بقای اسپرم تاثیر منفی می گذارد. به دنبال نسخه های مبتنی بر هیدروکسی اتیل سلولز بگردید و برچسب ها را با دقت بخوانید تا مطمئن شوید که حاوی اسپرم کش نیستند .

نظرات بسته شده است.