خوردن عسل در بارداری

خوردن عسل در بارداری

شما ممکن است شنیده باشید که مصرف عسل برای کودکان زیر 1 سال ممنوع است. بله این درست است؛ گزارش‌ها نشان داده که مصرف عسل به دلیل وجود باکتری می تواند برای کودکان خطرناک باشد؛ به خصوص برای کودکانی که کمتر از 12 ماه سن دارند!

با این وجود، خوشبختانه در دوران بارداری شما می توانید عسل بخورید و از طعم شیرین آن لذت ببرید. عسل برای شما و نوزادتان ایمن است و جای نگرانی ندارد. در ادامه درباره ی میزان مصرف و سایر موضوعات مربوط به عسل صحبت می کنیم.

خوردن عسل در دوران بارداری

از زمان های قدیم، عسل یک خوراکی خوشمزه و دلچسب و همچنین یک داروی موثر برای درمان برخی از بیماری ها به حساب می آید. قبل و بعد از دوران بارداری، شما می توانید از عسل در غذا، دسر، ماست و سایر خوراکی های دیگر بهره مند شوید.
دلیل اینکه برخی از مردم درباره ی مصرف عسل و ایمنی آن نگرانی دارند؛ وجود باکتری کلستریدیوم بوتولینوم است. این باکتری ممکن است به سرعت در روده رشد کرده، نوروتوکسین هایی ایجاد کند که سبب بوتولیسم شود؛ این بیماری به ندرت رخ می دهد ولی یک بیماری است و می تواند سبب ضعف و فلج در بازوها، پاها، محدوده ی شکم و سیستم تنفسی شود.

با این وجود، این مشکل برای بیشتر کودکان و زنان باردار خطری ایجاد نمی کند. پروفسور سندی پروکتر؛ استاد تغذیه ی دانشگاه می گوید: کودکان بالای 1 سال و زنان باردار می توانند عسل بخورند و این ماده ی غذایی برای آنها ایمن است زیرا سیستم ایمنی بدن آنها می تواند به میزان کافی در مقابل هرگونه باکتری احتمالی موجود در عسل، محافظت به عمل آورد.

دقت داشته باشید که بارداری ها با هم متفاوت است؛ حتما باید زیر نظر پزشک باشید و درباره ی مراقبت های بارداری با توجه به شرایط خودتان سوال کنید.

آیا خوردن عسل در بارداری برای جنین و نوزاد ایمن است؟

عسل برای نوزاد داخل شکم شما هیچ مشکلی ایجاد نمی کند و ایمن است. حتی در مواردی که مادران باردار به بوتولیسم مبتلا شده بودند؛ هیچ تحقیقی مبنی بر ابتلای نوزادان آنها نیز ثبت نشده است. همچنین این بیماری سبب بروز مشکلاتی برای مادر یا ناهنجاری های نوزاد در هنگام تولد نشده است.

برای اینکه چیزی بتواند به نوزاد آسیب بزند باید از جفت عبور کند. عفونت بوتولسیم بافت مولکولی با وزن بالایی دارد و نمی تواند از جفت عبور کند و به نوزاد برسد. این یعنی که حتی اگر شما عسل بخورید و به بوتولیسم مبتلا شوید، نوزاد شما درگیر نمی شود.

با این وجود، پس از تولد نوزاد، بدن او نمی تواند در برابر این باکتری از خود محافظت کند و باید مراقبت های لازم انجام شود. پروفسور پروکتر می گوید: سیستم ایمنی نوزادان زیر یک سال هنوز کامل رشد نکرده است و آنها در برابر هاگ های بوتولسیم آسیب پذیر هستند. بهتر است تا یک سالگی نوزاد از مصرف عسل خام (عسلی که حرارت ندیده باشد و مستقیم از کندو برداشت شده باشد) برای او پرهیز کنید.

خوردن عسل در بارداری

فواید و خواص عسل خوردن در بارداری

به طور معمول، عسل دارای ویتامین یا مواد معدنی به خصوصی نیست اما با این وجود فوایدی برای سلامتی دارد.

باروری: مصرف عسل می تواند سبب افزایش توانایی برای بارداری شود.

سلامتی تنفس: برخی پژوهش ها نشان داده که خوردن عسل می تواند به بهبود آسم کمک کند اما تنها زمانی که با سیاه دانه یا دانه های کرفس ترکیب شود. عسل به تنهایی نمی تواند درمانی برای آسم باشد.

آنتی اکسیدان: عسل؛ به خصوص عسل تیره شامل آنتی اکسیدان هایی است که به مبارزه با مولکول هایی در بدن که به سلول های سالم آسیب می زنند، کمک می کند.

مراقبت های مصرف عسل در بارداری

اگر مشکلات گوارشی دارید و می خواهید در بارداری عسل بخورید، با پزشک خود مشورت کنید. افرادی که جراحی روده یا معده انجام دادند یا به بیماری کرون مبتلا هستند، بهتر است تا از مصرف عسل خودداری کنند. پردازش باکتری ها در مجرای روده ی این افراد سخت تر انجام می شود و به همین خاطر ممکن است عسلی که دارای هاگ های باکتری باشد برای آنها مشکل ایجاد کند. پس در صورت داشتن این شرایط حتما با پزشک خود مشورت کنید.

اگر آنتی بیوتیک های سنگین مصرف می کنید، باز هم باید خوردن عسل را محدود کنید. چرک خشک کن های قوی حشرات خوبی را که در روده ها با هاگ های باکتریایی مبارزه می کنند، از بین می برند. پس بهتر است تا بهبودی کامل کمتر عسل میل کنید.

اگر مبتلا به دیابت بارداری هستید هر چیز شیرینی حتی عسل که سبب افزایش سطح گلوکز خون می شود؛ باید محدود شود. دکتر چیسولم به برخی از بیمارانش عسل را به جای قند پیشنهاد می کرد؛ او اعتقاد دارد که عسل دارای شاخص گلیسمی پایین تری است و به دلیل داشتن خواص ویتامینی و آنتی اکسیدانی شیرین کننده ی بهتری است.

در انتها

عسل یک خوراکی خوشمزه و شیرین است و اگر می خواهید مقداری در چای خود بریزید یا اینکه یک قاشق برای تسکین گلودردتان بخورید؛ نگران نباشید و با خیال راحت عسل را میل کنید.

با این وجود اگر شرایط احتیاطی گفته شده در متن را دارید، حتما پیش از اضافه کردن عسل به رژیم غذایی خود، با پزشک تان مشورت کنید.

مترجم: نفیسه اسلامبولچی

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.

تماس تلفنی نوبت دهی آنلاین پیج اینستاگرام