در دوران بارداری چه مراقبت هایی انجام دهیم؟

دوران بارداری همواره زمانی مهم برای مادران محسوب می گردد چرا که مادران در این زمان می بایست بسیار مراقب باشند.

همواره مشاهده شده است که فعالیت های مضر منجر به ناهنجاری هایی در جنین و گاهی منجر به سخت جنین شده است،در این مطلب با ما همراه باشید تا برخی از مراقبت های مهم دوران بارداری را برای شما بازگو نماییم امیدواریم کلینیک کاج را تا انتهای این مطلب همراهی نمایید.

مراقبت های مهم در دوران بارداری

دوران بارداری همواره یکی از حساس ترین زمان ها برای زندگی مادر و فرزند می باشد چرا که ممکن است با فعالیت هایی اشتباه جان دوانسان به خطر بیوفتد.

پرهیز از فعالیت های سنگین

یکی از اصلی ترین و مهم ترین نکات مربوط به مراقبت های دوران بارداری جلوگیری از فعالیت های سنگین می باشد.

شما به عنوان مادر حتما باید حافظ جان فرزندان تان باشید.

در دوران بارداری شما باید از فعالیت هایی سنگین به طور روزانه جلوگیری نمایید چرا که ممکن است سلامت شما و فرزندتان به خطر بیوفتد در این نوع مواقع نیز معمولا خسارت های جبران ناپذیری به با می آید.

بهتر است برای انجام فعالیت های روزانه تان کارهای سبک را خودتان انجام دهید و کارهای سنگین تر را به افراد یا اقوام نزدیک تان بسپارید.

در زمان بارداری مراجعه به پزشک زنان و زایمان را فراموش نکنید؟

موردی دیگر که یکی از اصول مراقبت های مهم در دوران بارداری می باشد این است که مادران باید در ماه های مختلفی از دوران بارداری شان برای معاینه و تست سلامت خود و فرزندان شان به پزشک زنان و زایمان مراجعه نمایند.

بهترین راه برای تست سلامت مادر و جنین انجام سونوگرافی می باشد.حتما توجه داشته باشید که برای تست سلامت جنین تان مراکزی را انتخاب نمایید که در زمان کرونا،به طور منظم و روزمره استریلیزه و ضد عفونی شود به همین خاطر شما می توانید کلینیک تخصصی سونوگرافی و تصویر برداری کاج را انتخاب نمایید هم چنین می توانید برای دریافت نوبت به قسمت نوبت دهی اینترنتی سونوگرافی تهران مراجعه نمایید.

به طور خودسرانه از مصرف دارو ها پرهیز نمایید

همواره مشاهده شده است در حین بارداری مادران دچار دل درد شده اند به همین خاطر برای رفع این دل درد مادران اقدام به مصرف قرص های مربوطه به طور خود سر می کنند،این کار بسیار خطرناک می باشد چرا که ممکن است سلامت شما و جنین تان به خطر بیوفتد.

یکی از مراقبت های مهم در دوران بارداری جلوگیری از مصرف خودسرانه ی دارو ها می باشد.

تعادل نگه داشتن وزن در دوران بارداری

یکی دیگر از مراقبت های مهم در دوران بارداری جلوگیری از بالارفتن وزن می باشد.شما همواره باید تلاش کنید که نسبت به سایر دوران زندگی تان از پر خوری پرهیز نمایید چرا که ممکن است پرخوری برای شما و سلامت جنین تان خطرناک باشد.

همواره شما به عنوان مادر باید تلاش کنید که موادی مصرف نمایید که برای تان مفید و برای رشد جنین مناسب باشد.

پیاده روی

در زمان بارداری شما می بایست به طور روزانه برای انجام پیاده روی به پارک ها و فضاهای سالم مراجعه نمایید.توجه داشته باشید که پیاده روی شما در زمان قبل از زایمان باید در سرعت های پایین انجام گیرد چرا که ممکن است سرعت های بالا ممکن است سلامت شما را به خطر بی اندزد.

بنابراین گفته یکی از اصلی ترین موارد مراقبت های مهم در دوران بارداری پیاده روی می باشد.

دورماندن از استرس و اضطراب

همواره شما باید در طی زندگی روزمره ی خود از محیط های پر استرس و پر اضطراب دوری نمایید.همانطور که می دانید محیط هایی که دارای استرس می باشند معمولا برای انسان ها بسیار خطر ناک می باشند.

در این مطلب اطلاعات کاملی راجع به مراقبت های مهم در دوران بارداری در اختیار تان قرار دادیم امیدواریم این مطلب به اندازه کافی برای تان آموزنده و مفید قرار گرفته شده باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.