رادیولوژی دست

در این مطلب اطلاعاتی راجع به رادیولوژی دست برای شما قرار خواهیم داد امیدواریم ما را تا انتهای این مطلب همراهی نمایید.

شاید برای شما پیش آمده است که در حین بازی فوتبال یا در حین عبور کردن از خیابان تصادف کرده اید یا در حین پایین آمدن از پله های منزل تان دست تان مورد آسیب قرار گرفته شده باشد.

بعد از این که دست شما در مواقعی مورد آسیب قرار گرفته شده باشد،شما به بیمارستان ها و یا درمانگاه ها برای انجام خدمات درمانی مراجعه می کنید. اولین اقدامی که پزشک معالج برای شما انجام می دهند این است که علائم و شرح حادثه را از شما می پرسد به همین منظور بعد از این که شرح حادثه را برای پزشک بیان کردید،پزشک به معاینه دست شما می پردازد.بعد از این که پزشک معاینه دست شما را انجام داد اولین اقدامی که برای تشخیص انجام می دهد تجویز رادیولوژی دست می باشد.با ما همراه باشید تا برای شما شرح چگونگی این نوع رادیولوژی را بیان کنیم.

رادیولوژی دست چگونه انجام می گیرد؟

تا به اینجا احتمالا کارایی این نوع تصویربرداری را متوجه شده اید.همان طور که می دانید یکی از کاربردهای تصویربرداری دست تشخیص شکستگی می باشد.اما این نوع تصویر برداری چگونه انجام می شود؟رادیولوژی دست یکی از روش های تصویربرداری می باشد که می تواند تصویر داخلی بدن شما را نمایش دهد.این نوع تصویربرداری معمولا با استفاده از اشعه ی x-ray قابل انجام است.دستگاه تصویربرداری با تابش تقریبا غیر مستقیم این پرتوها به بدنتان تصویری از بافت ها و اندام های داخلی بدنتان را در کلیشه های مخصوصی به نمایش در می آورد.بعد از این که به مرکز تصویربرداری مراجعه کردید پزشک از شما می خواهد بر روی تخت دراز بکشید یا در مواقعی به صورت نشسته این کار انجام می گیرد.بعد از این که پزشک رادیولوژیست دست شما را بر روی نقاط مربوطه با دستگاه تنظیم کرد،از شما می خواهد که هیچ گونه فعالیتی نداشته باشید.در صورتی که در این حین تکان بخورید و فعالیت داشته باشید تصویر اندام تان به درستی درون کلیشه ها به نمایش در نمی آید و رادیولوژیست مجددا این تصویربرداری را تکرار خواهد کرد.با تابیدن اشعه ی x به نقاط مربوطه،قسمت هایی که به رنگ سیاه در آمده اند نور از آن قسمت ها توانایی عبور نداشته است و در قسمت هایی که در عکس به رنگ روشن در می آید نور از آن نقاط عبور می کنند.

توجه داشته باشید در صورتی که دست شما دچار آسیب یا شکستگی شده باشد این نقاط در کلیشه ایی که رادیولوژیست به شما می دهد به رنگ روشن در می آید.

انجام رادیولوژی در زمان کرونا

احتمالا تا به این جای متن اطلاعات خوبی درباره ی رادیولوژی دست به دست آورده باشید،موردی که امروزه وجود دارد این است که در زمان کرونا می بایست به مراکزی مراجعه نمایید که تقریبا تمام پروتکل های بهداشتی را رعایت نمایند.

در صورتی که برای شما و یا دیگر اعضای خانواده تان حادثه ایی اتفاق افتاده است و شما به دنبال بهترین مرکز رادیولوژی در زمان کرونا می گردید می توانید کلینیک تصویربرداری و رادیولوژی کاج را در سعادت آباد انتخاب کنید.

کلیه ی قسمت های این مجموعه با مواد بهداشتی و ضد عفونی کننده به صورت روزانه و در ساعات مشخص استریلیزه می شود.شما با خیال راحت در زمان کرونا می توانید بدون هیچ نگرانی به این مجموعه مراجعه نمایید.

ضررهای رادیولوژی

همان گونه که در متن بالا بیان کردیم،تکنولوژی به کار رفته در تصویربرداری از اشعه ی x-ray پیروی می کند.همان گونه که می دانید در طولانی مدت این نوع اشعه ممکن است برای بدن شما مضر باشد.پزشکان رادیولوژی بیشتر با این نوع ضررها در تماس می باشند به همین خاطر تقریبا در تمام مجموعه ها و کلینیک های رادیولوژی دکمه ی فعال سازی این دستگاه ها را درون اتاق کناری رادیولوژی قرار داده اند.بعد از این که رادیولوژیست موقعیت شما را به درستی قرار داد به اتاق کناری می رود و دکمه فعال سازی را فشار می دهد و بعد از چند ثانیه شما می توانید از موقعیت خود خارج شوید.طبق تحقیقات انجام شده اشعه ی ایکس کاملا پرتوزا می باشد که در آینده تحت عنوان مقاله ایی برای شما ضرر های اشعه ی x-ray را بیان خواهیم کرد.

در این مطلب نکاتی را درباره ی رادیولوژی دست در اختیار شما قرار دادیم امیدواریم این مطلب به اندازه کافی برای شما مفید واقع شده باشد.

مطالب مرتبط : سونوگرافی ارزان در تهران

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.