رادیولوژی قفسه سینه

شاید برای شما پیش آمده است که بعد از درد گرفتن در ناحیه ی قفسه ی سینه به پزشک مراجعه کرده باشید و بعد از این که به مطب پزشک مراجعه کردید و بعد از معاینه کردن توسط پزشک ،برای تان رادیولوژی قفسه سینه تجویز می نماید اما شما شاید تا کنون به مرکز تصویربرداری برای تصویربرداری قفسه سینه مراجعه نکرده باشید با ما همراه باشید تا این گونه تصویربرداری را مورد بررسی قرار دهیم.

اولین سوالی که به ذهن تان می آید این است که این گونه تصویربرداری چگونه انجام می شود؟

رادیولوژی قفسه سینه چگونه انجام می گیرد؟

بعد از این که شما به مرکز تصویرداری و سونوگرافی مراجعه کردید بعد از انجام کارهای پذیرشی به اتاق رادیولوژی هدایت می شوید بعد از این که کمی منتظر پزشک بودید پزشک از شما می خواهد تا به صورت ایستاده روبروی دستگاه مخصوص قرار بگیرید.

بعد از این که روبروی دستگاه به صورت ایستاده قرار گرفتید،پزشک از شما می خواهد تا قفسه ی سینه ی خود را به دستگاه نزدیک کنید به طوری که به طور کامل به دستگاه بچسبید و هیچ گونه فضایی ما بین شما و دستگاه قرار نگرفته باشد به همین منظور پزشک بدن تان را با دستگاه فیت می نماید.

بعد از این که قفسه سینه شما کاملا با دستگاه چسبید پزشک از شما می خواهد هیچ گونه جنب و جوش و تکانی نخورید.

نکته:توجه داشته باشید در صورتی که در حین انجام تصویربرداری جنب و جوش و تکان بخورید ممکن است تشخیص رادیولوژی قفسه سینه تان به درستی انجام نگیرد،نگران نباشید کمی صبر کنید این آزمایش تان به سرعت انجام می گیرد.

مراحل انجام رادیولوژی قفسه سینه

همان گونه که می دانید رادیولوژی قفسه سینه از پرتوهای خطرناکی ساخته شده است همین امر باعث می شود پزشک بعد از انجام کارهای فیت کردن بدن شما با دستگاه به اتاق کناری رود و بعد از این کار با فشردن دکمه ایی مخصوص عکسی از قفسه سینه ی شما را می گیرد و بعد از این کار پزشک از شما می خواهد به آرامی از دستگاه جدا شوید.

احتمالا تا به این جای متن اطلاعات کاملی درباره ی رادیولوژی قفسه سینه به دست آورده باشید و دانسته باشید که تصویربرداری قفسه سینه چگونه انجام می گیرد.در ادامه به بررسی:رادیولوژی قفسه سینه به بررسی چه نقاطی از بدن می پردازد خواهیم پرداخت.

همان طور که می دانید امروزه تقریبا تمام دنیا با ویروس کرونا و کووید 19 دست و پنجه نرم می کنند،یکی از اصلی ترین راه های شناخت بیماران کرونایی استفاده از تصویربرداری و رادیولوژی قفسه سینه می باشد با ما همراه باشید تا به بررسی این نکته ارزشمند بپردازیم.

راديولوژي قفسه سينه کرونا

بعد از این که شما بیماران گرامی با علائمی شبیه سرماخوردگی به پزشک معالج مراجعه کردید پزشک از شما می خواهد تا شرح موضوع را برای وی آشکار سازید.پس از این که شما علائم بیماری خود را برای پزشک بازگو کردید پزشک بر روی دفترچه بیمه ی تان یا برگه ی مخصوص نسخه عبارت رادیولوژی قفسه سینه را می نویسد و از شما می خواهد به مرکز نصویربرداری مراجعه کنید و این تست را انجام دهید.

توجه داشته باشید که بسیاری از بیماران کرونایی از این طریق تشخیص داده شده اند حتما انجام این آزمایش را جدی بگیرید که تصویربرداری قفسه سینه برای ما اهمیت دارد.

همان طور که می دانید ویروس کرونا از اصلی ترین نقاطی را که مورد تهاجم قرار می دهد ریه ها می باشند و شما با انجام این تست می توانید به راحتی به این نکته پی ببرید که آیا شما مبتلا به بیماری کرونا یا کووید 19 می باشید یا خیر؟

آیا رادیولوژی قفسه سینه خطر ناک می باشد؟

اگر بخواهیم این نکته را برای شما به درستی بیان کنیم می توانیم بگوییم که این نوع تصویربرداری از ماده پرتوزا خطرناکی استفاده شده است اما نگران نباشید چرا که در صورتی این نوع تصویربرداری برای شما خطرناک می باشد که شما به طور پی در پی مجبور باشید رادیولوژی قفسه سینه را انجام دهید.

تصویربرداری قفسه سینه در صورتی که برای یک بار تا سه بار در یک ماه انجام گیرد مشکلی را برای تان ایجاد نمی کند به گونه ایی که هیچ گونه آسیبی شما را تهدید نمی کند.

برای انجام سونوگرافی ارزان در تهران در کنار کیفیت بالا می توانید به قسمت های مربوطه مراجعه نمایید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.