رادیولوژی کمر چگونه انجام می گیرد

شاید بعد از این که به پزشک مراجعه کنید متوجه می شوید پزشک برای تان رادیولوژی کمر یا ستون فقرات تجویز کرده است.

اولین سوالی که به ذهن تان می رسد این است که رادیولوژی کمر چگونه انجام می گیرد ؟ نگران نباشید در این مطلب به صورت کلی این عنوان را برای تان توضیح خواهیم داد امیدواریم ما را تا انتهای این مطلب همراهی نمایید.

تشخیص درد های کمر

معمولا تشخیص درد های کمر و ستون فقرات کار آسان و ساده ایی نمی باشد به همین منظور است که پزشکان معالج بدون این که در جلسه ی اول مراجعه تان هیچ گونه درمانی را برای تان انجام نمی دهند و پزشکان تنها کاری را که برای تان انجام می دهند این است که برای تان رادیولوژی ستون فقرات و MRI تجویز می نمایند تا از عامل دردتان با خبر شوند.

همان طور که می دانید یکی از اصلی ترین راه های تشخیص دردهای کمری و ستون فقرات انجام رادیولوژی کمر می باشد که در این مطلب این موضوع را برای تان بررسی خواهیم کرد.

رادیولوژی ستون فقرات چگونه انجام می گیرد؟

معمولا بعد از این که شما در ناحیه کمرتان احساس درد کردید و پزشک برای تان تصویربرداری ستون فقرات را تجویز نمود تنها سوالی که ذهن تان را درگیر می کند این است که شما در ناحیه کمرتان درد دارید و آیا در حین انجام این تصویربرداری دردتان تشدید می شود یا خیر؟ برای این که شما را از نگرانی در بیاوریم می توانیم بگوییم که این نوع تصویربرداری برای تان هیچ گونه دردی را به همراه ندارد و شما می توانید بدون هیچ سردرگمی و نگرانی این عامل تشخیص را انجام دهید.

بعد از این که شما به مرکز تصویربرداری مراجعه کردید پزشک رادیولوژیست از شما می خواهد بر روی تختی دراز بکشید.

توجه داشته باشید که در این مطلب رادیولوژی ستون فقرات به حالت عمومی بررسی می شود اما در مواقعی نیز ممکن است پزشک رادیولوژیست از پوشش سربی برای پوشاندن دیگر نقاط بدن تان استفاده نماید که پزشک نخواهد این تصویربرداری بر روی نقاطی دیگر از بدن تان را مورد بررسی قرار دهد به همین خاطر پزشک برای تان از پوشش های سربی استفاده می نماید.

پس از این که بر روی تختی دراز کشیدید رادیولوژیست دستگاه را با توجه به موقعیت شما تنظیم می نماید و از شما می خواهد هیچ گونه جنب و جوش و تکانی نخورید،چرا که ممکن است تکان خوردن شما سبب به هم خوردن محل بررسی شود.

سی تی اسکن ستون فقرات در کودکان

معمولا کودکان و نوجوانان به خاطر این که توانایی زیادی ندارند و در سن رشد می باشند این نوع تصویربرداری ممکن است برای شان خطر ناک محسوب شود به همین خاطر رادیولوژیست برای این که خطراتی را در حین انجام رادیولوژی ستون فقرات کودکان را مورد آسیب قرار ندهد از پوشش های سربی استفاده می نماید تا به نقاطی دیگر از بدن کودکان تان آسیبی قرار ندهد.

احتمالا تا به این جای متن دانسته باشید که رادیولوژی ستون فقرات چگونه انجام می شود در ادامه به بررسی انجام تصویربرداری کمر در سالمندان می پردازیم.

رادیولوژی کمر در سالمندان

در مواقعی مشاهده شده است که افراد سالمند برای جویا شدن علت درد در ناحیه ی کمر شان به پزشک مراجعه کرده است و پزشک بعد از معاینه برای این افراد سی تی اسکن ستون فقرات را تجویز نموده است به همین خاطر اکثر سالمندان با انجام این روش تشخیص رابطه ی خوبی ندارند و از انجام این آزمایش خود داری می کنند چرا که می پندارند این نوع تصویربرداری با توجه به سن بالایی که دارند برای شان خطرناک می باشد.

اما این نکته را برای شما باید ذکر کنیم که رادیولوژی کمر در افراد سالمند هیچ گونه خطراتی را شما را تهدید نمی کند. اما در صورتی که شما به مراکز استانداردی مراجعه کرده باشید به شرطی که تجهیزات مربوطه را با توجه به سن و موقعیت شما در اختیار داشته باشند هیچ گونه خطراتی شما را تهدید نمی کند اما در صورتی که مراکز انجام تصویربرداری از تجهیزات کافی برخوردار نباشند ممکن است انجام این تست در این نوع مراکز برای شما خطرناک باشد.

مرکز تصویربرداری کاج در سعادت آباد تهران از تجهیزات و استاندارد های جهانی به تشخیص بیماری های تان کمک می کند شما برای گرفتن نوبت می توانید به قسمت نوبت دهی اینترنتی سونوگرافی تهران مراجعه نمایید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.