رژیم غذایی مناسب برای دوران بارداری

شاید شما هم به عنوان مادر یکی از دغدغه های زندگی تان رژیم غذایی مناسب برای دوران بارداری باشد از شما می خواهیم زیاد به خودتان نگرانی و استرس را وارد نکنید و ادامه ی این مطلب را به طور کامل و درست بخوانید.

همواره دوران مختلف بارداری شما باید با توجه به هفته های دوران بارداری تان رژیم غذایی مناسبی را در اختیار داشته باشید چرا که همواره در هفته های مختلف شما با ویژگی های متفاوت رفتاری و وزنی روبرو می شوید.

همواره شما باید رژیم های غذایی را انتخاب نمایید که با ذائقه و تب شما هم خوانی داشته باشد و شما در طی دوران بارداری همواره تلاش نمایید که جنین تان را از مواد مغذی تغذیه نمایید.

توجه داشته باشید که در طی دوران بارداری هیچ گونه تغذیه از فست فودها و غذاهای آماده و پرچرب توصیه نمی شود چرا که ممکن است سلامت و جنین تان را به خطر بی اندازد.

در دوران بارداری چه رژیم غذایی بگیریم؟

همواره برای پاسخ دادن به این سوال شما باید تلاش کنید که هر گونه مواد مضر را از زندگی خود حذف و جایگزین آن مواد مفید نمایید.

یکی از مهم ترین دوران زندگی برای مادر و جنین دوران بارداری می باشد چرا که در این دوران جنین برای رشد کردن نیاز به تغذیه ی مناسب دارد.

در ادامه ی این مطلب لیستی از مهم ترین رژیم غذایی مناسب برای دوران بارداری را برای تان قرار خواهیم داد.

بهترین رژیم غذایی برای دوران بارداری

شاید پرسش شما به عنوان مادران باردار این باشد که چه مواد مفیدی را باید مصرف نماییم نگران نباشید در ادامه لیستی از بهترین رژیم غذایی برای دوران بارداری در اختیار تان قرار خواهیم داد.

اولین و مهم ترین ماده ایی که شما باید در خوراک های روزانه تان داشته باشید آهن می باشد.

رژیم غذایی آهن دار

توجه داشته باشید که به صورت روزانه مواد غذایی آهن دار مانند سیب زمینی،گوشت های قرمز،سبزیجات پر فیبر را در رژیم غذایی تان قرار دهید.

رژیم غذایی پروتئین دار

برای این که جنین تان رشد مغزی مناسبی داشته باشد می بایست شما در طی روزهای بارداری تان مواد مغذی پروتئین دار جذب بدن تان نمایید.

تخم مرغ،غلات،شیر،ماست،پنیر،دوغ و … انواعی از مواد غذایی پروتئین دار می باشند.

اما در برخی از خانم های باردار مشاهده می شود که بدن شان با مواد پروتئین دار حساسیت نشان می دهد به طوری که توانایی جذب مواد پروتئین دار را ندارند به همین منظور در این مواقع پیشنهاد داده می شود شما به پزشک تغذیه مراجعه نمایید.

رژیم غذایی حاوی امگا 3

موادی که بسیار برای خانم های باردار مفید می باشند مواد خوراکی حاوی امگا 3 نام دارد به همین منظور در طول هفته های مختلف می توانید تن ماهی و انواع ماهی ها و تخم کتان و کدو را مصرف نمایید.

اهمیت نوشیدن آب کافی در خانم های باردار

توجه داشته باشید زمانی رژیم غذایی مناسب برای دوران بارداری برای شما هدف مند می شود که شما به طور روزانه مقدار کافی آب بنوشید.

در بسیاری از خانم های باردار مشاهده شده است که افراد دارای یبوست و کم آبی می شوند اما برای این که این ایرادات را رفع کنیم می بایست در روز 8 لیوان آب بنوشید.

نکته ایی که در این قسمت برای ما اهمیت دارد این است که شما می توانید به جای نوشیدنی هایی که ارزش غذایی پایینی دارند مانند نسکافه قهوه و چایی و …می توانید آب کافی بنوشید.

تغذیه میوه های مفید

توجه داشته باشید که خوردن میوه های مفید را در زمان بارداری تان جدی بگیرید چرا که هخر یک از میوه ها دارای ویتامین های مناسبی می باشند که برای ما بسیار اهمیت دارد.

در این مطلب اطلاعات کاملی راجع به رژیم غذایی مناسب برای دوران بارداری در اختیار تان قرار دادیم امیدواریم این مطلب به اندازه کافی برای تان آموزنده و مفید واقع شده باشد برای انجام سونوگرافی در طی دوران بارداری همواره شما باید کلینیک هایی را انتخاب نمایید که دستگاه های شان قابلیت تشخیص بالایی داشته باشند به همین منظور شما می توانید به قسمت نوبت دهی سونوگرافی تهران مراجعه نمایید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.