زمان مناسب برای اولین سونوگرافی در بارداری

پرسشی که اکثر مادران در زمان بارداری می پرسند این است که زمان مناسب برای اولین سونوگرافی در بارداری چه زمانی می باشد.برای این که پاسخ خود را به درستی بگیرید می توانید ما را تا انتهای این مطلب همراهی نمایید.

همان طور که می دانید تمام مادران بعد از این که تست و آزمایش بارداری شان مثبت درآمد دغدغه ایی به دغدغه های شان اضافه می شود که می بایست هر یک از آن ها برای سلامت جنین شان انجام دهند.یکی از این دغدغه ها تایین زمان مناسب برای انجام سونوگرافی جنین می باشد.همان گونه که می دانید برای اطلاع از سلامت جنین و مادر می بایست هر یک از این تست ها را انجام دهیم در صورتی که این تست ها را انجام ندهیم ممکن است جنین داخل شکم مادر،به طور کامل رشد نکرده باشد و همین امر باعث بروز مشکلاتی برای شما می شود.

نکته:توجه داشته باشید که حتما زمان هایی را که در ادامه یا پزشک شما برای تان تجویز می نماید را انجام دهید.

گفته ی متخصصان زنان و زایمان درباره ی زمان انجام سونوگرافی جنین

بسیاری از متخصصان زنان و زایمان پیشنهاد می دهند قبل از این که تصمیم به بارداری بگیرید می بایست ابتدا به پزشک مراجعه نمایید و پزشک تان برای تان سونوگرافی کاملی از رحم و تخم دان تجویز کند.

انجام سونوگرافی رحم و تخم دان باعث می شود شما از سلامت کامل بافت ها و اندام های تان اطمینان حاصل نمایید.

با انجام این کار قبل از حاملگی از سلامت کامل بافت ها و اندام های تان اطلاع می یابید و دیگر دغدغه و نگرانی ذهنتان را در دوران بارداری درگیر نمی کند.برای خانم هایی که دوران قاعدگی نامنظمی دارند،سونوگرافی قبل از دوران بارداری بیشتر توصیه می شود چرا که فرد می بایست اطلاع دقیقی از سلامت بافت ها و اندام های خود داشته همین امر باعث کاهش نگرانی و اظطراب در افراد می شود.دغدغه ایی که اکثر مادران نیز دارند این است که:زمان مناسب برای اولین سونوگرافی در بارداری چه مواقعی می باشد ؟

بهترین وقت برای انجام اولین سونوگرافی جنین

درصورتی که شما سابقه های سقت مکرر و بیماری های رحم و لگنی ندارید می توانید بدون دغدغه و نگرانی با مراقبت هایی که پزشکان زنان و زایمان به شما می گویند زندگی روزمره ی خود را ادامه دهید.در صورتی که شما سابقه ی بیماری های زمینه ایی دارید می بایست با پزشک تان این مشکلات را در میان بگذارید.اما در صورتی که هیچ گونه مشکل قبلی ندارید می توانید برای بررسی سلامت جنین تان در هفته های هفتم و هشتم می توانید اقدام کنید.

در مواقع زودتر نیز می توانید سونوگرافی جنین را انجام دهید اما توجه داشته باشید با توجه به این که جنین هنوز به طور کامل شکل نگرفته است و بافت های جنین به طور کامل ساخته نشده است،بنابراین انجام سونوگرافی ممکن است سلامت جنین را به خطر بی اندازد.

تا به اینجا ی متن احتمالا زمان مناسب برای اولین سونوگرافی در بارداری را متوجه شده باشید،توجه نمایید که زمان انجام این تست نباید زود تر و دیر تر انجام گیرد.به عنوان نمونه شما نباید در هفته ی ششم و در هفته ی نهم سونوگرافی جنین را انجام دهید.

چرا سونوگرافی در هفته ی هفتم یا هشتم بارداری انجام می گیرد؟

همه ی خانم ها در هفته ی هفتم یا هشتم بارداری شان سونوگرافی جنین را انجام می دهند اما این کار بنا به چه دلیل می باشد؟

یکی از دلایل اصلی که این تست های سلامت جنین در هفته های هفتم و هشتم انجام می گیرد این است که قبل از این هفته های بارداری ممکن است قلب جنین به طور کامل شکل نگرفته شده باشد و شما با انجام سونوگرافی جنین نمی توانید از سلامت قلبی و بافت های تشکیل شده ی جنین تان اطلاع کافی داشته باشید.

در مطالب بعدی به بررسی وضعیت جنین در هفته های نهم و دهم در آینده خواهیم پرداخت،که شما خانم های باردار با مطالعه این موضوع می توانید اطلاعات کاملی راجع به دوران بارداری کسب نمایید.

در این مطلب برای شما زمان مناسب برای اولین سونوگرافی در بارداری توضیح دادیم.امیدواریم این مطلب به اندازه ی کافی برای شما آموزنده و مفید باشد.

توجه داشته باشید که نگرانی شما مادران گرامی نگرانی ما نیز می باشد.برای انجام سونوگرافی ارزان در تهران می توانید به قسمت های مربوطه مراجعه نمایید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.