سونوگرافی برای جنین مضر است یا خیر

همانطور که در مطالب گذشته انواع دسته بندی را برای شما ذکر کردیم در این مقاله قد داریم به بررسی آیا سونوگرافی برای جنین مضر است یا خیر می پردازیم،در صورت رضایت می توانید ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.ابتدا برای شرح دقیق این مطلب می بایست مفهوم کلی سونوگرافی را برای شما در ابتدا ذکر کنیم.(تمام مثال هایی که در این مطلب ذکر می گردد برای سونوگرافی شکم که حالت عمومی دارد بیان می گردد.)

چرا ما سونوگرافی انجام می دهیم؟

اکثر اوقات بعد از این که شما دچار دل درد می شوید بعد از این که به پزشک مراجعه می کنید دکتر برای شما آزمایش تصویربرداری را تجویز می نماید.اما چرا پزشک تصویربرداری از شکم را برای بیمار تجویز می کند؟

دکتر برای این که بتواند تشخیص درستی از بیماری ها داشته باشد می بایست از تصویربرداری استفاده کند.

تصویربرداری شرح دقیق وقایع داخلی بدن را به درستی و به حالت real time یا همان تصاویر زنده در اختیار پزشک قرار می دهد.

معمولا سونوگرافی را بیماران برای تشخیص دقیق بیماری ها انجام می دهند.برای این که محل اصلی یا اندامی که درد در آن ناحیه حس می شود می بایست از سونوگرافی استفاده کنیم.

آیا انجام سونوگرافی برای جنین آثار منفی دارد یا خیر؟

بعد از این که پرسش بالا را به درستی برای شما پاسخ دادیم می بایست بعد از آن سوالاتی که برای خانم های باردار به وجود می آید را پاسخ دهیم.

تصویربرداری در خانم های باردار معمولا برای تست سلامت جنین انجام می شود.معمولا پزشکان زنان بعد از این که خانم های باردار را معاینه می کند برای آن ها به طور متوالی در ماه های مختلف تصویربرداری های مختلفی را تجویز می نماید.یکی از دلایل انجام تصویربرداری در خانم های باردار عبارتند از:آیا رشد جنین به درستی انجام می گیرد یا خیر؟

سونوگرافی برای جنین آثار منفی در پی ندارد چرا که تکنولوژی به کار رفته در این نوع دستگاه ها از امواج صوتی که برای انسان قابل شنیدن نمی باشد به کار رفته است.وجود پرتوهای صوتی باعث می شود هیچ گونه آثار منفی برای جنین نداشته باشد.

سلامت مادر در تست تصویربرداری

همان گونه که در سونوگرافی شکم سلامت جنین برای ما بسیار مهم است،سلامت فردی مادر نیز برای ما بسیار مهم می باشد.در تصویربردای که برای سلامتی جنین انجام می گردد بعد از این که پزشک رادیولوژیست از سلامت جنین اطمینان کافی را کسب کرد به بررسی اندام ها و بافت های مادر می پردازد.در این تصویربرداری اندام های مختلفی برای تست سلامت مادر نیز مورد بررسی قرار می گیرد که در آینده این مطلب را تحت عنوان مقاله ایی برای شما ذکر خواهیم کرد.

همان گونه که بیان کردیم سونوگرافی برای جنین به منظور های مختلفی انجام می گیرد که برخی از آن ها عبارتند از:

آیا جنین رشد کافی داشته است؟

آیا اندام ها و بافت های جنین به درستی شکل گرفته است؟

آیا جنین در شکم مادر به اندازه کافی از مادر تغذیه می کند یا خیر؟

و برخی بررسی های دیگر…

آیا پرتوهای صوتی برای جنین مضر است؟

همان طور که می دانید تکنولوژی به کار رفته در کلیه ی سونوگرافی ها از نوع پرتوهای صوتی می باشد.

اما آیا پرتوهای صوتی در سونوگرافی برای جنین خطر ناک است یا خیر؟

اگر بخواهیم پاسخ دقیقی را برای این پرسش داشته باشیم،می توانیم بگوییم که پرتوهای صوتی که در این تجهیزات به کار برده شده است از نوع فروصوت می باشد به گونه ایی که هیچ گونه خطری را برای مادر و جنین به همراه ندارد.

همان گونه می دانیم محدوده شنوایی انسان در محدوده خاصی است برای همین ما انسان ها نمی توانیم صدای مورچه ها و حشرات و دیگر حیوانات را بشنویم بنابراین با این استناد می توانیم با خیال راحت تصویربرداری خود را انجام دهیم و از سلامت جنین و خودمان نیز مطلع شویم.

در این مطلب به بررسی سونوگرافی برای جنین مضر است یا خیر پرداختیم امیدواریم قدم بزرگی برای سلامت شما و جنین داخل شکم شما برداشته باشیم.

برای انجام تصویربرداری می توانید به قسمت نوبت دهی اینترنتی سونوگرافی تهران مراجعه نمایید،کاج کلینیک یکی از بهترین مراکز تصویربرداری در تهران می باشد.پزشکانی که در این مجموعه فعالیت دارند کاملا با اصول تصویربرداری و تشخیص بیماری ها و…آشنایی دارند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.