سونوگرافی بیضه

در این مطلب در مورد سونوگرافی بیضه اطلاعاتی در اختیارتان قرار خواهیم داد امیدواریم ما را تا انتهای این مطلب همراهی نمایید.

تصویربرداری بیضه در واقع روشی است که شما با استفاده از آن می توانید به بسیاری از ناهنجاری های خودتان پی ببرید.

با استفاده از این روش کار تشخیص نوع بیماری تان به سرعت انجامیده می شود.

بعد از این که در قسمت های بیضه های تان احساس درد کردید پیشنهاد می کنیم سریعا به پزشک معالج مراجعه نمایید چرا که اندامی حساس می باشد و شما باید سریعا به درمان نقاط حساس بدن تان بپردازید.

سونوگرافی بیضه چیست؟

سونوگرافی بیضه در واقع نوع روش تصویربرداری می باشد که پزشک برای تشخیص نوع بیماری تان برای شما این نوع تصویربرداری را تجویز می نماید.همانطور که می دانید بیضه ها قسمتی از دستگاه تولید مثل مردان می باشند و همین امر باعث می شود شما با وجود درد در این نقاط از بدن تان حساس باشید.

اما موردی که برای ما بسیار اهمیت دارد این است که کار تولید مثل و تولید هورمون ها برعهده ی بیضه ها می باشد.

آمادگی قبل از انجام سونوگرافی بیضه

تصویربرداری بیضه معمولا توسط رادیولوژیست یا اورولوژیست انجام می گیرد.نیازی نیست قبل از انجام این روش تشخیص شما آمادگی خاصی داشته باشید و نیازی نیست که شما ناشتا باشید.معمولا این آزمایش 20 الی 30 دقیقه به طول می انجامد تا کلیه ی نقاط دستگاه تولید مثل مرد مورد آزمایش قرار گیرد.

توجه: سعی کنید قبل از این که بخواهید به مراکز تصویر برداری مراجعه نمایید،نقاطی از بدن تان را که سونوگرافی انجام می گیرد را پاکیزه نگه دارید.

سونوگرافی بیضه چگونه انجام می شود؟

پزشک رادیولوژیست از شما می خواهد تا بر روی تخت مخصوصی دراز بکشید،در برخی از مراکز تصویربرداری به شما لباسی مخصوص داده می شود و شما می توانید در قسمت رختکن لباس خود را تعویض نمایید و پیراهن و شلواری را که مراکز تصویر برداری به شما می دهد را می توانید با لباس های خود تعویض نمایید.

بعد از این که بر روی تختی دراز کشیدید رادیولوژیست ابتدا برای تشخیص بهتر از شما سوال هایی را در مورد نوع مشکل و ناراحتی تان از شنما می پرسد و سپس کار آزمایش را شروع می کند.

ابتدا رادیولوژیست یا پزشک معاینه کننده برای بهتر انجام گرفتن این آزمایش بر روی کیسه ی تخم دان تان مقداری ژل می ریزد و سپس با استفاده از پروپ مخصوص شروع به معاینه کردن اندام تان می پردازد.

توجه داشته باشید که این روش کاملا بدون درد می باشد به گونه ایی که هیچ دردی با استفاده از این روش احساس نمی کنید،اما در صورتی که در حین انجام سونوگرافی بیضه احساس درد کردید این موضوع را با پزشکی که در حال معاینه کردن شما می باشد در میان بگذارید چرا که ممکن است تشدید درد برای نوع ناراحتی و بیماری تان خطرناک باشد.

پس از این که روند تشخیصی پزشک به اتمام رسید از شما می خواهد به رختکن مراجعه نمایید و مجددا لباس های خودتان را بر تن کنید.

تا به این جای متن اطلاعاتی در مورد نحوه انجام گیری سونوگرافی بیضه در اختیار تان قرار دادیم و دریافتید هدف از انجام تصویربرداری بیضه چه چیزی می باشد.

جواب سونوگرافی بیضه

معمولا بعد از این که تصویربرداری شما به اتمام رسید پزشک از شما می خواهد در سالن انتظار حضور داشته باشید تا ریپورت این آزمایش را در اختیار تان قرار دهد اما در مواقعی نیز ممکن است به شما تاریخی ارائه دهند و از شما بخواهند برای جواب آزمایش تان در تاریخ ذکر شده مراجعه نمایید.

معمولا پزشکانی که این آزمایش را انجام می دهند با نوع بیماری های بیضه آشنایی دارند و به شما پاسخ ناهنجاری های تان را خواهند داد.

در هر صورت شما بعد از انجام آزمایش باید به پزشکی که برای تان سونوگرافی بیضه را تجویز نموده مراجعه نمایید چرا که همانطور در بالای متن ذکر کردیم بیضه ها اندامی حساس در دستگاه تولید مثل مردان می باشند و در صورتی که درد در این نواحی را نادیده بگیرید ممکن است برای سلامت شما خطرناک بنظر بیاید.

پیشنهاد می دهیم برای انجام تصویربرداری بیضه مراکزی را انتخاب نمایید که دستگاه و پزشکانی دقیق داشته باشد به همین خاطر می توانید برای تایین نوبت به قسمت نوبت دهی اینترنتی سونوگرافی تهران مراجعه نمایید.

در این مطلب اطلاعاتی راجع به سونوگرافی بیضه در اختیارتان قرار دادیم امیدواریم این مطلب برای تان به اندازه ی کافی آموزنده و مفید قرار گرفته شده باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.