سونوگرافی مثانه

انجام سونوگرافی مثانه کاملا بدون درد و عوارض جانبی می باشد.این سونوگرافی معمولا برای اندازه گیری ضخامت،علت وجود درد و هم چنین در صورت وجود سنگ مشاهده و حجم سنگ انجام می گیرد.

نحوه انجام گیری سونوگرافی مثانه

ابتدا شما برای انجام این تست به کلینیک مراجعه می کنید.سپس پزشک رادیولوژیست نسخه ی شما را مشاهده می کند سپس شما را به اتاق سونوگرافی راهنمایی می نماید.پزشک ابتدا علت انجام این سونوگرافی را از شما می پرسد سپس با استفاده از مقداری ژل مخصوص که هیچ گونه عوارض جانبی ندارد و برای پوست هیچ گونه حساسیتی ایجاد نمی کند را بر روی شکم شما آغشته می کند.

بعد از انجام این کار ابتدا با دستگاه سونوگرافی بر روی شکم شما نواحی مختلف را مورد بررسی قرار می دهد.بعد از این کار تصویر درون بافت های بدن شما بر روی مانیتور به نمایش می آید.

گاهی اوقات برای بررسی دقیق سونوگرافی مثانه از فرد می خواهد ابتدا با شکم پر این تست انجام گیرد،سپس پس از این که با شکم پر انجام گرفت رادیولوژیست از شما میخواهد که شکم خود را تخلیه نمایید سپس دوباره با شکم خالی این تست را انجام می دهد.

معمولا این نوع سونوگرافی برای بررسی شکل ظاهری مثانه و سگ مثانه،وجود تومور در مثانه و هم چنین تغیر در عملکرد مثانه انجام می گیرد.

قبل از انجام سونوگرافی مثانه چه کارهایی را باید انجام دهیم؟

قبل از این که سونوگرافی مثانه انجام گیرد می بایست شما ابتدا قبل از انجام این تست مثانه خود را با استفاده از نوشیدنی های طبیعی مانند:آب،چایی،آب میوه های طبیعی پر کنید.نوشیدنی هایی مانند نوشابه و قهوه و نسکافه  که در ساختار آن ها مقدار زیادی کافئین موجود نمی باشند پیشنهاد نمی شود.

برای انجام این سونوگرافی می توانید به قسمت نوبت دهی آنلاین  مراجعه نمایید.

مطالب دیگر: سونوگرافی لگن در زنان و مردان

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.