سونوگرافی مضر است یا خیر

در مطالب قبل برای شما آمادگی های قبل از انجام سونوگرافی را به طور دقیق توضیح دادیم در این مطلب می خواهیم ببینیم که آیا انجام سونوگرافی مضر است یا خیر ؟ اگر بخواهید پاسخ صحیحی به این پرسش را بدانید می بایست ما را تا انتهای این مطلب همراهی کنید.

در ابتدا می بایست قبل از این که این چک لیست را برای شما تعریف کنیم می بایست اطلاعاتی را درباره ی دستگاه تصویربرداری بدانید سپس به بیان نکات مثبت و منفی این تست بپردازیم.

فناوری استفاده شده در دستگاه سونوگرافی

طبق مطالعات انجام شده در تکنولوژی ساخت این نوع دستگاه ها،مشاهده شده است که این نوع دستگاه ها از پرتوهای صوتی برای نمایش اندام ها استفاده شده است.اما این پرتوها آیا برای مضر است یا خیر؟

تکنولوژی که در این پرتوها استفاده شده است به نوعی می باشد که کاملا با بافت ها و اندام های بدن انسان هم فاز بوده به گونه ایی که هیچ گونه ضرر و زیانی را برای انسان ها رد پی ندارد.از این رو می توانید از این نظر آزمایش خود را با خیال راحت انجام دهید.

در ادامه به پاسخ پرسش آیا انجام سونوگرافی مضر است یا خیر می پردازیم.

آیا انجام سونوگرافی برای ما خطرناک است؟

پرسش دیگری که اکثر بیماران از پزشکان مربوطه می پرسند این است که آیا انجام این آزمایش برای ما خطراتی را در پی دارد یا خیر؟
اگر بخواهیم جواب این پرسش را به شما عزیزان بدهیم می بایست بگوییم که انجام این تست باعث هیچ گونه خطراتی برای شما نمی شود در نتیجه بدون استرس و اظطراب می توانید این تست را انجام دهید.

چه کار کنیم سونوگرافی ما قابل تشخیص باشد؟

عده ایی از بیماران بعد از این که به کلینیک ها مراجعه می کنند قادر به انجام این آزمایش نمی باشند چرا که این دسته از بیماران آمادگی قبلی برای این تست را رعایت نکرده اند در این صورت پزشک رادیولوژیست از این بیماران خواسته تا این مراقبت های قبل از انجام این تست را به درستی رعایت کرده و مجددا به این کلینیک مراجعه کنند.

در صورتی که شما آمادگی قبلی را نداشته باشید ممکن است در حین انجام این آزمایش دستگاه قادر به شناسایی و تشخیص بافت ها و اندام های بدن شما نباشد در این صورت شما دوباره کاری کرده اید.

برای این که سونوگرافی شما قابل انجام و کیفیت بالایی داشته باشد می بایست مراقبت های قبل از انجام این آزمایش را به درستی رعایت کرده باشید.

ترس از انجام سونوگرافی

موردی دیگر که در بیمارانی که به این مجموعه مراجعه می کنند مشاهده شده است که بیماران قبل از انجام این آزمایش ترس دارند اما این ترس ریشه از چه چیزی دارد.

باید به شما اطمینان کافی را بدهیم چرا که انجام تقریبا تمام این تست هیچ گونه درد و عوارض جانبی را در پی ندارد به گونه ایی که می توانید بدون هیچ نگرانی آزمایش تان را بدون دغدغه انجام دهید.

در بعضی از موارد نیز ممکن است انجام این تست کمی دردآور باشد به عنوان نمونه تصویربرداری واژینال در خانم ها ممکن است کمی درد داشته باشد.اما این درد مقدار خیلی کمی می باشد به گونه ایی که بیمار تقریبا بعد از انجام این تست به راحتی می تواند زندگی روزمره خود را ادامه دهد.

احتمالا تا به اینجا پاسخ پرسش خود را که سونوگرافی مضر است یا خیر را گرفته باشید،و فهمیدید که این تست هیچ گونه عوارضی بر روی سلامت شما بر جای نمی گذارد.

سونوگرافی چقد طول می کشد؟

مورد دیگری که بسیاری از بیماران از پزشکان کلینیک تصویربرداری کاج می پرسند این است که معمولا زمان انجام این تست چه مقدار است؟معمولا انجام این تست حدودا تا 20 دقیقه طول می کشد.تایم تصویربرداری بستگی به نوع آزمایش شما دارد در صورتی که تست شما حالت عمومی داشته باشد ممکن است سریعا این تست انجام بگیرد و بعد از مدت کوتاهی می توانید کلینیک را ترک نمایید.اما اگر در صورتی که تصویربرداری شما حالت تخصصی داشته باشد ممکن است کمی بیشتر مدت انجام تصویربرداری به طول انجامد.

در این مطلب برای شما به طور کامل مفهوم آیا انجام سونوگرافی مضر است یا خیر را برای شما توضیح دادیم.

برای گرفتن نوبت دهی اینترنتی سونوگرافی تهران می توانید به قسمت های مربوطه مراجعه نمایید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.