سونوگرافی چهار بعدی و تعیین جنسیت

در این مطلب سونوگرافی چهار بعدی و تعیین جنسیت را بررسی می‌کنیم.

برای همه افرادی که در دوره حاملگی هستند بسیار مهم است که جنسیت فرزندشان را بدانند و از دختر یا پسر بودن فرزندشان اطمینان پیدا کنند.

در دوره بارداری، زنان معمولا علائم زیادی مانند تغییراتی در فیزیک بدن، صورت و در روحیات دارند که تقریبا با این علائم می‌توان تشخیص داد که جنین پسر است یا دختر.

نشانه های پسر بودن جنین در بارداری

اگر فرد باردار در دوران بارداری در ناحیه صورتش جوش بزند یا پوست دستش خشک شود احتمال پسر بودن جنین بسیار بالا می‌رود چون این علامت‌ها نشانه پسر بودن جنین است. یکی دیگر از نشانه‌ها این است که اگر جنین پسر باشد مادر کمتر دچار حالت تهوع می‌شود یا اصلا در دوران بارداری حالت تهوع ندارد.

نشانه دیگر در ضربان قلب مادر مشخص می‌شود اگر ضربان قلب فرد باردار از یک حدی کمتر باشد نشانه این است که جنین پسر است.

میل شدید به غذاهای ترش هم یکی دیگر از این نشانه‌هاست و یکی از مهمترین نشانه‌ها این است که اگر جنین پسر باشد افزایش وزن بیشتر در نواحی شکم مادر رخ می‌دهد.

البته این نکته هم وجود دارد که اصلا نمی‌شود صددرصد اطمینان پیدا کرد که جنین پسر است یا دختر؛ برای اطمینان از این موضوع به شما پیشنهاد می‌شود که سونوگرافی چهار بعدی و تعیین جنسیت را انجام دهید.

سونوگرافی چهار بعدی و تعیین جنسیت

نشانه های دختر بودن جنین در بارداری

یکی از نشانه‌های دختر بودن جنین در بارداری تهوع شدید به خصوص در صبح است. دیگر تفاوت جنین دختر با پسر این است که اگر جنین دختر باشد ضربان قلب مادر بیشتر از 150 بار در دقیقه می‌زند. میل شدید به شیرینی جات و غذاهای شیرین یکی دیگر از علائم بارداری است.

سونوگرافی چهار بعدی

مشاهده اندام‌های بدن نوزاد و گوش دادن به صدای قلب جنین در دوره بارداری به خصوص برای مادر حس بسیار خوشایند و زیبایی‌ست. اما در گذشته به خاطر استفاده از سونوگرافی های بی کیفیت این امر زیاد هم خوشایند نبود چون صدای قلب و تصویر بدن نوزاد بسیار بی کیفیت بود. اما امروزه با استفاده از سونوگرافی های سه و چهار بعدی این کار با کیفیت بالایی انجام می شود که تصاویر ارزنده ای را می‌توان به مادر ارائه داد.

مزایای سونوگرافی چهار بعدی

البته این دو سونوگرافی تفاوت‌هایی هم با یکدیگر دارند، در سونوگرافی سه بعدی فقط عکس از پوست نوزاد قابل مشاهده است و شما نمی‌توانید تکان خوردن اندام‌های جنین را مشاهده کنید اما در سونوگرافی چهار بعدی با مشاهده فیلم نوزاد می‌توانید تکان خوردن اندام بدن نوزاد و حتی کارهای او را مشاهده کنید.

سونوگرافی چهار بعدی و تعیین جنسیت

معایب سونوگرافی چهاربعدی

همانطور که اشاره کردیم؛ در این سونوگرافی ها فقط پوست نوزاد قابل مشاهده است و اجزای داخلی نوزاد را نمی‌توان مشاهده کرد اما در سونوگرافی دو بعدی می‌توان تصویر اجزای داخلی قابل مشاهده را هم ببینید.

یکی از بزرگترین معایب سونوگرافی چهار بعدی این است که ممکن است این سونوگرافی برای مادر یا نوزاد ضررهای زیادی داشته باشد چون فرد باردار زمان بسیار بیشتری در معرض اشعه فراصوت قرار می‌گیرد و ممکن است مشکلاتی را به وجود بیاورد.

البته این مشکل موقعی به وجود می آید که پزشک مهارت کافی را نداشته باشد یا از دستگاه های خوبی برخوردار نباشد اگر دستگاه‌های سونوگرافی استاندارد و خوب باشند اتفاقی نمی‌افتد و مشکلی برای فرد باردار و نوزاد به وجود نمی‌آید.

در این خصوص ما به شما کلینیک کاج را پیشنهاد می‌کنیم که با بهترین و استاندارد ترین دستگاه های سونوگرافی در ایران و با مجرب ترین کادر درمانی و متخصصان ایرانی خیال شما را راحت می‌کند تا با خیالی آسوده این سونوگرافی را انجام دهید.

سونوگرافی چهار بعدی چگونه کار می‌کند؟

دکتر متخصص اول از همه از فرد باردار می‌خواهد تا روی تخت دراز بکشد.

سپس مایع ویژه سونوگرافی را روی شکم پخش می‌کند و پس از این کار مبدل سونوگرافی را به صورت گرد و دایره ای روی شکم می‌چرخاند تا تصویر خوبی از جنین دریافت کند. سپس دستگاه تصاویر را در صفحه نمایشگر نمایان می‌کند.

کلینیک کاج یکی از بهترین مراکز سونوگرافی و رادیولوژی در ایران است که با استفاده از بروزترین و استاندارد ترین دستگاه‌های درمانی و همکاری با مجرب ترین متخصصان ایرانی کار خود را تضمین و رضایت کامل مراجعین را جلب می‌کند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.