سونوگرافی چهار بعدی و تعیین جنسیت

در این مطلب سونوگرافی چهار بعدی و تعیین جنسیت را بررسی میکنیم .

برای همه افرادیکه در دوره حاملگی هستند بسیار مهم است که جنسیت فرزندشان را بدانند و از دختر یا پسر بودن فرزندشان اطمینان پیدا کنند.

در دوره  بارداری ، زنان معمولا علائم زیادی دارند مانند تغییراتی در جسم ، در صورت و در روحیات که تقریبا و احتمالی میشود تشخیص داد که جنین پسر است یا دختر.

نشانه های پسر شدن جنین در بارداری:

اگر فرد باردار در دوران بارداری در ناحیه صورتش جوش بزند و یا پوست دستش خشک شود احتمال پسر بودن جنین بسیار بالا میرود چون این علامت ها نشانه پسر بودن جنین است.یکی دیگر از نشانه ها این است که اگر جنین پسر باشد مادر کمتر دچار حالت تهوع میشود ویا اصلا در دوران بارداری حالت تهوع ندارد.

نشانه دیگر در ضربان قلب مادر مشخص میشود اگر ضربان قلب فرد باردار از یک حدی کمتر باشد نشانه این است که جنین پسر است.

میل شدید به غذاهای ترش هم یکی دیگر از این نشانه هاست و یکی از مهمترین نشانه ها این است که اگرجنین پسر باشد افزایش وزن بیشتر در نواحی شکم مادر رخ میدهد.

البته این نکته ام هست که نمیشود صد درصد اطمینان پیدا کرد که جنین پسر است یا دختر برای اطمینان از این موضوع  به شما پیشنهاد میشود که سونوگرافی چهار بعدی و تعیین جنسیت را انجام دهید.

سونوگرافی چهار بعدی و تعیین جنسیت

نشانه های دختر بودن جنین در بارداری:

یکی از نشانه های دختر بودن جنین در بارداری تهوع شدید مخصوصا در صبحگاه میباشد. ودیگر تفاوت جنین دختر با پسر این است که اگر جنین دختر باشد ضربان قلب مادر بیشتر از 150 بار در دقیقه میزند. میل شدید به شیرینی جات و غذاهای شیرین یکی دیگر از نشانه های دختر بودن جنین در بارداری است.

سونوگرافی چهار بعدی:

مشاهده اندام های بدن نوزاد و گوش دادن به صدای قلب جنین در دوره بارداری بخصوص برای مادر بسیار حس خوشایند و زیباییست. اما درگذشته بخاطر استفاده از سونوگرافی های بی کیفیت این امر زیاد هم خوش آیند نبود چون صدای قلب و تصویر بدن نوزاد بسیار بی کیفیت بود . اما امروزه با استفاده از سونوگرافی های سه و چهار بعدی این امر بسیار خوشایند و خوشحال کننده برای خانواده میباشد.

مزایای سونوگرافی چهار بعدی:

البته این دو سنونوگرافی تفاوت هایی هم باهم دارند در سونوگرافی سه بعدی فقط عکس از پوست نوزاد قابل مشاهده است و شما نمیتوانید تکان خوردن اندام های کودک را مشاهده کنید اما در سونوگرافی چهار بعدی شما با مشاهده فیلم نوزاد میتوانید تکان خوردن های اندام بدن نوزاد و حتی کارهای اورا مشاهده کنید.

سونوگرافی چهار بعدی و تعیین جنسیت

معایب سونوگرافی چهاربعدی:

البته در این سونوگرافی ها فقط پوست نوزاد قابل مشاهده است و شما اجزای داخلی نوزاد را نمیتوانید مشاهده کنید اما در سونوگرافی دو بعدی میتوانید تصویر اجزای داخلی قابل مشاهده را هم ببینید.

یکی از بزرگترین عیب های سونوگرافی چهار بعدی این است که ممکن است این سونوگرافی برای مادر یا نوزاد ضررهای زیادی داشته باشد چون فرد باردار زمان بسیار بیشتری در معرض اشعه فراصوت قرار میگیرد و ممکن است مشکلاتی را بوجود بیاورد.

البته این مشکل موقعی بوجود می آید که پزشک ناشی باشد یا از دستگاه های خوبی برخوردار نباشد اگر دستگاه های سونوگرافی استاندارد و خوب باشند اتفاقی نمی آفتد و مشکلی برای فرد باردار و نوزاد بوجود نمی آید.

در این خصوص ما به شما کلینیک کاج را پیشنهاد میکنیم که با بهترین و استاندارد ترین دستگاه های سونوگرافی در ایران و با مجرب ترین کادر درمانی و متخصصان ایرانی خیال شما را راحت میکند تا با خیالی آسوده این سونوگرافی را انجام دهید.

سونوگرافی چهار بعدی چگونه کار میکند؟

دکتر متخصص اول از همه از فرد باردار میخواهد تا روی تخت دراز بکشد.

سپس مایع ویژه سونوگرافی را روی شکم پخش میکند و پس از این کار مبدل سونوگرافی را به صورت گرد و دایره ای روی شکم میچرخاند تا تصویر خوبی از جنین دریافت کند. سپس دستگاه تصاویر را در صفحه نمایشگر نمایان میکند .

کلینیک کاج یکی از بهترین مراکز سونوگرافی و رادیولوژِی در ایران است که با استفاده از بروزترین و استاندارد ترین دستگاه های درمانی و همکاری با مجرب ترین متخصصان ایرانی کار خود را تضمین و رضایت کامل مراجعین را جلب میکند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس تلفنی نوبت دهی آنلاین