مصرف کله پاچه در دوران بارداری

کله پاچه غذایی پرانرژی و محبوب است که مصرف متعادل آن باعث تامین ویتامین و آهن مورد نیاز بدن می شود، ولی از آن جا که تغذیه در دوران بارداری بسیار مهم است و تمام مواد مغذی که مادر مصرف می‌کند از طریق بند ناف به جنین می‌رسد، باید از ایمنی مصرف کله پاچه اطمینان حاصل کرد.

فواید مصرف کله پاچه در بارداری

کله پاچه به دلیل دارا بودن مواد ارزشمندی مانند پروتئین، آهن، روی، ویتامین های گروه B (به ویژه B12) و ویتامین های محلول در چربی فوایدی بسیاری برای مادران باردار دارد:

– وزن گیری جنین

– رفع ضعف بدنی مادر

– بالا بردن سطح انرژی بدن مادر

– کاهش تهوع و استفراغ بارداری (سرشار از ویتامین B)

از آن جا که کله پاچه جزء غذاهای سنگین و دیر هضم است، باید در وعده صبح خورده شود تا دستگاه گوارش زمان مناسب و کافی برای هضم آن داشته باشد. در صورتی که این غذای لذیذ در صبحانه میل شود، انرژی بدن در طول روز مصرف شده و هیچ مشکلی به وجود نمی آید. خوردن کله پاچه در دوران بارداری برای مادران دارای سابقه بیماری خاص مانند فشارخون، چربی یا بیماری قلبی مضر است.

عوارض مصرف کله پاچه در دوران بارداری

مصرف زیاد کله پاچه در بارداری با عوارضی همراه است که در زیر با برخی از آن آشنا می شوید :

– به دلیل کلسترول و کالری بالای کله پاچه، مصرف مداوم آن باعث افزایش بیش از حد وزن و چاقی مادر می شود که این مسئله به نوبه خود در بارداری خطرناک بوده و موجب مشکلات جدی همچون دیابت بارداری، چربی خون، فشار خون و زایمان سخت می شود.

کله پاچه در بارداری

کله پاچه در بارداری

– کلسترول زیاد و چربی بالای کله پاچه باعث افزایش خطر رسوب در عروق خونی و در نتیجه انسداد رگ های قلب می شود.

– به دلیل احتمال وجود باکتری لیستریا در مغز گوسفند، این قسمت خطرناک ترین بخش کله پاچه برای زنان باردار است و مصرف آن با خطر سقط جنین همراه است.

– دیگر خطرات احتمالی مصرف کله پاچه برای مادر و جنین شامل زایمان زود هنگام و مرده زایی جنین، افزایش مشکلات گوارشی، سوزش معده، افزایش فشار خون، خطر پره اکلامپسی (مسمومیت بارداری) و بروز اختلال در کنترل دیابت بارداری است.

خلاصه مطلب

در دوران بارداری مصرف متعادل کله پاچه (به صورت ۱ وعده هر چند روز یک بار) مشکلی ایجاد نمی کند. به دلیل چربی و انرژی زیاد این ماده غذایی، مصرف زیاد از حد آن می تواند برای سلامت مادر و جنین خطرناک باشد. پس نباید در مصرف کله پاچه زیاده روی کرد و باید آن را از جای مطمئن تهیه کرد.

مصرف سیرابی در دوران بارداری

سیرابی لایه داخلی معده گوسفند، گاو و علف خواران (نشخوارکنندگان) است. این ماده غذایی پرخاصیت به دلیل دارا بودن مقادیر زیادی از ویتامین B6 می تواند به بهبود تهوع در دوران بارداری کمک کند. البته از آن جا که سیرابی سرشار از ویتامین A نیز هست، نباید در مصرف آن زیاده روی کرد. بنابراین توصیه می شود که مصرف سیرابی در بارداری بسیار محدود باشد.

فواید مصرف سیرابی در دوران بارداری

سیرابی سرشار از مواد مغذی است و استفاده از آن فواید بسیاری برای سلامتی بدن مادر و جنین دارد. ویتامین B موجود در سیرابی برای زنان بارداری که دچار حالت تهوع می شوند، مفید است. افزون بر این گفته شده که مصرف سیرابی در بارداری، موجب زیبایی جنین می شود.

(مصرف سیرابی در بارداری روشی عالی و موثر در کاهش حالت تهوع و بیماری صبحگاهی است)

عوارض مصرف سیرابی در دوران بارداری

سیرابی یک غذای چرب است که باید در مصرف آن احتیاط کرد، به همین دلیل زنان بارداری که فشار خون دارند یا مبتلا به بیماری های قلبی عروقی هستند باید از این غذا اجتناب کنند. در صورتی که سیرابی بهداشتی نباشد یا خوب شسته نشود می تواند باعث به خطر افتادن سلامتی جنین و مادر در دوران بارداری شود.

خلاصه مطلب

سیرابی یکی از مواد غذایی پرخاصیت بوده که به دلیل دارا بودن مقادیر زیادی از ویتامین B6 می تواند به بهبود تهوع در دوران بارداری کمک کند، اما از آن جا که سیرابی سرشار از ویتامین A هست، نباید در مصرف آن زیاده روی کرد. بنابراین مصرف سیرابی در بارداری باید محدود باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.