نکات مربوط به برقراری رابطه ی جنسی در دوران بارداری

شاید در طی روزها و دوران بارداری تان سوالی به ذهن تان بیایید که آیا در طی دوران بارداری می توان رابطه ی جنسی برقرار کرد یا خیر؟یا امکان برقراری رابطه ی جنسی وجود دارد؟ بعد از این سوال پرسشی مجددا پرسیده می شود که در دوران بارداری چگونه نزدیکی کنیم تا انتهای این مطلب ما را همراهی نمایید تا به بررسی هر یک از این ها بپردازیم در صورتی که پاسخ مناسب خود را دریافت نکردید می توانید در قسمت نظرات کاربران پرسش خود را مطرح نمایید.

شاید سوال و دغدغه ی هر یک از خانم های باردار این باشد که آیا در دوران بارداری امکان برقرار کردن رابطه ی جنسی وجود دارد یا خیر؟

آیا در دوران بارداری امکان برقرارکردن رابطه ی جنسی وجود دارد ؟

برقراری رابطه ی جنسی در دوران بارداری معایبی ندارد به شرط این که شما باید تمام نکات مربوطه را رعایت نمایید.

توجه داشته باشید در صورتی که شما یا شریک جنسی تان نکات ایمنی را در این راستا انجام ندهید ممکن است سلامت مادر و جنین را به خطر بی اندازید و گاهی اوقات نادیده گرفتن نکات ایمنی باعث سخت جنین شده است اما موارد ایمنی برای برقراری رابطه ی جنسی ایمن در دوران بارداری چه چیز هایی می باشد؟

برای انجام سونوگرافی در دوران بارداری می توانید کلینیک تخصصی کاج را انتخاب نمایید به همین منظور می توانید به قسمت نوبت دهی اینترنتی سونوگرافی تهران مراجعه نمایید.

در هنگام برقراری رابطه ی جنسی در دوران بارداری به چه نکاتی توجه نماییم؟

شما برای حفظ سلامت خود و جنین تان می بایست تمام نکات مراقبتی را رعایت نمایید در صورتی که شما این کار را انجام ندهید ممکن است با خطرات جبران ناپذیری روبرو شوید.

اولین مورد و مهم ترین موارد برای برقراری رابطه ی جنسی در زمان بارداری انتخاب پوزیشن و موقعیت مناسب می باشد.

همواره شما باید تلاش کنید که در هنگام برقراری رابطه ی جنسی فشار سنگینی به تان وارد نشود به همین منظور و برای جلوگیری از وارد شدن آسیب ها پیشنهاد می دهیم بهترین روش قرار گیری را در هنگام برقراری رابطه ی جنسی در زمان بارداری رعایت نمایید.

بهترین پوزیشن برای برقراری رابطه جنسی در دوران بارداری

همانطور که می دانید همواره روش های مختلفی برای انجام رابطه ی جنسی وجود دارد اما شما باید در تلاش باشید که موقعیتی را انتخاب نمایید که فشار کمتری به شکم شما وارد نماید به همین خاطر پیشنهاد می دهیم در هنگام برقراری رابطه ی جنسی در دوران بارداری برای وارد شدن کمتر فشار به ستون فقرات تان می توانید از بالش هایی استفاده نمایید همواره روش های مختلفی برای سکس در دوران بارداری وجود دارد که مهم ترین آن ها عبارتند از:

قرار گیری دراز کش به پهلو

در این روش و پوزیشن فشار کمتری به شما وارد می شود و شما به راحتی می توانید این کارتان را انجام دهید.توجه داشته باشید که این روش تنها زمانی برای شما خطر ناک نمی باشد که شما کمرتان به سمت شریک جنسی تان قرار گیرد.

پوزیشن دراز کشیدن بر روی لبه ی تخت

همواره یکی از بهترین پوزیشن ها برای سکس در دوران بارداری دراز کشیدن بر روی لبه ی تخت می باشد در این روش شما باید بالشتی زیر سرتان قرار دهید و از شریک جنسی تان بخواهید این کار را بدون سرعت و آهسته انجام دهد،توجه داشته باشید در صورتی که شما در حین انجام رابطه جنسی با درد در ناحیه ی شکم تان روبرو شدید باید سریعا رابطه تان را پایان دهید چرا که ممکن است با ادامه دادن این کار با خطراتی روبرو شوید.

پوزیشن برقراری رابطه جنسی حالت V (وی) در دوران بارداری

یکی دیگر از روش هایی که شما مجاز به انجام برقراری رابطه می باشید حالت وی شکل می باشد در این نوع پوزیشن برقراری رابطه ی جنسی شما باید زیر سرتان بالشتک هایی قرار دهید به طوری که به ستون فقرات تان فشاری وارد نشود و هم چنین زیر سر همسر یا شریک جنسی تان بالشتی قرار دهید چرا که در صورتی شما این بالشتک ها را قرار ندهید ممکن است به گردن و ستون فقرات تان آسیب هایی وارد شود.

در این مطلب اطلاعات کاملی راجع به در دوران بارداری چگونه نزدیکی کنیم در اختیار تان قرار دادیم امیدواریم این مطلب به اندازه کافی برای تان آموزنده و مفید قرار گرفته شده باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.