چطور یک مرکز سونوگرافی را انتخاب کنم

یکی از مهم ترین آزمایش ها و چکاپ های بارداری، سونوگرافی های بارداری است که از همان اوایل برای بررسی وضعیت جنین و موارد مختلف تجویز می شود.

به عنوان یک مادر باردار بسیار مهم است که دقت کنید که به چه مرکزی برای سونوگرافی مراجعه می کنید. شاید برایتان سوال پیش بیاید که چرا این مساله تا این حد مهم است؛ ما در ادامه به توضیح این مساله خواهیم پرداخت.

چرا مراجعه به سونوگرافی معتبر مهم است؟

برخی مراکز دستگاه هایی بسیار قدیمی دارند؛ این دستگاه ها نمی توانند اندازه ها، ابعاد و وضعیت های جنین و مسایل مربوط به مادر را به درستی اندازه گیری کنند. این اشتباه سبب می شود تا وقتی پزشک می خواهد از روی این سونوگرافی برای مادر تجویز لازم را انجام شود دچار گمراهی شود.

سونوگرافی بارداری در غرب تهران

برای مثال طول سرویکس (دهانه ی رحم) مادر در بارداری به خصوص در سه ماهه ی اول بسیار مهم است و در صورتی که این اندازه کمتر از 25 سانتی متر باشد مادر نیاز به سرکلاژ برای پیشگیری از سقط جنین و زایمان زودرس دارد.

در صورتی که دستگاه سونوگرافی نتواند این اندازه را به درستی تعیین کند؛ پزشک نیز دچار اشتباه شده و در نتیجه ممکن است با اینکه سرویکس مادری کوتاه باشد پزشک نتواند اقدامات لازم را انجام دهد و جنین از دست برود.

این تنها یک نمونه از مواردی است که در دوران بارداری حائز اهمیت است و باید با دقت اندازه گیری شود و اشتباه در آن گاه جبران ناپذیر است.

مساله ی مهم بعدی بهداشت مراکز به خصوص در شرایط کرونایی است؛ چنانچه پروتکل های بهداشتی در مرکزی رعایت نشود؛ امکان انتقال بیماری به مادر وجود دارد.

چطور یک مرکز سونوگرافی را انتخاب کنم

چطور یک سونوگرافی خوب پیدا کنیم؟

امروزه با وجود شبکه های اجتماعی گوناگون، امکان جستجو و بررسی درباره ی مراکز مختلف به سادگی امکان پذیر است. شما می توانید با جستجویی ساده، مراکز نزدیک محل زندگی خود را پیدا کنید و با بررسی نظرات مراجعین، درباره ی مرکز مربوطه اطلاعات جمع کنید.

صفحه اینستاگرام سونوگرافی بارداری در سعادت آباد

برای مثال سایت های نوبت دهی، نظر سنجی های مردمی دارند و می توانید با مطالعه ی آنها از میزان کیفیت مرکز مورد نظر آگاهی کسب کنید. همچنین اگر مرکز دارای پیج اینستاگرام باشد؛ می توانید به کامنت های پست ها نیز مراجعه کنید.

برخی مراکز معتبر اطلاعات شان در گوگل ثبت است، وقتی نام مرکز را جستجو می کنید؛ اطلاعات آن به صورت واضح همراه با آدرس و تلفن می آید. در همان بخش می توانید نظرات ثبت شده ی مراجعین در گوگل را هم بخوانید.

همچنین می توانید از دوستان و آشنایان نیز سوال کنید.

خلاصه ی کلام این است که نظرات خوب و بد را کنار هم بگذارید و در نتیجه برای مراجعه به یک مرکز تصمیم گیری کنید.

سونوگرافی بارداری در غرب تهران

یکی از بهترین مراکز سونوگرافی در غرب تهران، سونوگرافی کاج است. خانم دکتر مریم رحیمی، متخصص رادیولوژی و سونوگرافی، پزشک این مرکز هستند.

این مرکز با داشتن دستگاه های مجهز، انواع سونوگرافی بارداری انجام می شود. شما می توانید برای هر کدام از سونوگرافی های عمومی یا تخصصی دوران بارداری به این مرکز مراجعه کنید.

نوبت دهی آنلاین سونوگرافی کاج

سونوگرافی کاج همه ی پروتکل های بهداشتی را رعایت می کند و خیال شما از این بابت کاملا راحت است. همچنین حضور پزشک خانم از دیگر مزایای ویژه ی این مرکز است که برای بانوانی که این موضوع برایشان مهم است، نوعی اطمینان خاطر محسوب می شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نظرات بسته شده است.